polczech.com

Polecamy chwytaki wieloszczękowe do żurawi hydraulicznych.

 Polecamy chwytaki wieloszczękowe do żurawi hydraulicznych.

Polecamy chwytaki wieloszczękowe do żurawi hydraulicznych.

 

Polecamy chwytaki wieloszczękowe do żurawi hydraulicznych.

 

Polecamy chwytaki wieloszczękowe do żurawi hydraulicznych.

 

Polecamy chwytaki wieloszczękowe do żurawi hydraulicznych.

 

Polecamy chwytaki wieloszczękowe do żurawi hydraulicznych.

Polecamy chwytaki wieloszczękowe do żurawi hydraulicznych.

 

Oferujemy nowoczesny, mikroprocesorowy ogranicznik udźwigu do żurawi hydraulicznych, produkcji czeskiej firmy SCS Servis, zapobiegający przeciążeniu żurawia ponad jego parametry.

Firma SCS servis posiada bardzo duże doświadczenie w projektowaniu systemów zapobiegających przeciążeniu teleskopowych żurawi (ograniczników udźwigu). Szczegółowa znajomość systemów hydraulicznych, konstrukcji żurawi samojezdnych ich geometrii i kinematyki, długoletnia praktyka w projektowaniu takich systemów pozwoliła opracować najnowszy mikroprocesorowy system przeciw przeciążeniowy SLI GEMINI kontrolujący stabilność pracy urządzenia dźwigowego. SLI GEMINI może być instalowany na żurawiach o udźwigu od 3 do 300 ton.

Poniżej fotografia panelu roboczego ogranicznika udźwigu SLI GEMINI.

Panel sterowania ogranicznikau dźwigu SLI Gemini.

Obecnie pracuje około 1500 tych systemów w dźwigach wielu światowych producentów. W system ten wyposażane są wszystkie nowe oraz po remoncie kapitalnym żurawie CKD Slany.

Konsola operatora SLI GEMINI w kabinie jest wyposażona w ekran dotykowy z grafiką przedstawiającą parametry pracy żurawia.

Urządzenie umożliwia pomiar ciężaru od zera. Na żądanie klienta istnieje możliwość podłączenia do systemu ogranicznika udźwigu modułu GSM.

W takim przypadku dysponent maszyny ma możliwość obserwacji parametrów pracy on line za pomocą modułu GSM. Także pracownik serwisu może połączyć się z nim z  dowolnego miejsca i przyjść z pomocą operatorowi w przypadku wadliwej pracy systemu wynikającej z usterek systemu hydraulicznego, elektrycznego żurawia lub maszyny. Takie rozwiązanie oszczędza czas i ułatwia szybkie zdiagnozowanie usterek maszyny ,onadto system automatycznie powiadamia o konieczności przeprowadzenia dozoru lub konserwacji żurawia.

Funkcje systemu SLI GEMINI dostępne w wykonaniu standardowym:

 • Wyświetlacz dotykowy w kabinie operatora przedstawia:

  - odległość od osi obrotu żurawia do osi ciężaru (promień roboczy),

  - kąt wysięgnika teleskopowego,

  - długość wysięgnika teleskopowego,

  - obciążenie na haku,

  - wysokość głowicy wysięgnika nad ziemią,

  - dopuszczalne obciążenie maksymalne wynikające z parametrów pracy i możliwości żurawia.

 • Funkcja - limity kątów pracy wysięgnika. Urządzenie pozwala na wprowadzenie górnego i dolnego limitu dla kąta pracy wysięgnika. Gdy zostanie przekroczony, system alarmuje operatora.

 • Waga - tara. Urządzenie po wytarowaniu umożliwia ważenie ładunku np. zawartego w łyżce koparki lub ładowarki.

 • Stan przeciążenia. Urządzenie SLI GEMINI jest programowane według danych fabrycznych, tabel udźwigu danego typu żurawia, maszyny. Dzięki temu system alarmuje i uniemożliwia ruchy w kierunku przeciążenia żurawia i przekroczenia parametrów pracy oraz w takim przypadku umożliwia jedynie operatorowi ruch zmniejszające obciążenie żurawia (maszyny). Zmniejszenie długości wysięgu, zwiększenie kata pracy wysięgnika, opuszczenie ciężaru na ziemię. Każde urządzenie SLI Gemini wyposażone jest w system raportowania błędów i przekroczenia dopuszczalnych parametrów pracy.

 • Urządzenie może komunikować się z operatorem w jednym z języków: czeski, słowacki, węgierski, rosyjski, angielski, niemiecki, polski, rumuński, chorwacki.

   

Dodatkowe funkcje systemu SLI GEMINI:

 • Funkcja "Black Box" - czarna skrzynka - system stale monitoruje datę i czas pracy, długość i kąt roboczy wysięgnika, procent obciążenia żurawia i jego podzespołów. Dane te są zapisywane w sposób ciągły w systemie układów pamięci. Jeżeli zaistnieje jakakolwiek awaria lub wypadek spowodowany celowym przeciążeniem żurawia, dane te są dostępne. Nie mogą one być zmienione lub usunięte przez operatora.

 • Monitorowanie stopnia wykorzystania urządzenia. W tym przypadku system śledzi czas (data i godzina), w którym maszyna pracuje, zlicza ilość motogodzin, cykli pracy itp. dzięki temu daje precyzyjne dane do określenia czasu i konieczności przeprowadzenia okresowych badań i czynności konserwacyjnych. Ciekawą funkcją jest wskazanie zużycia paliwa, zasięgu na pozostałym paliwie itp - system podaje dane podobnie do danych z komputerów pokładowych w samochodach.

 • Kontrola parametrów pracy osprzętu żurawia. Kontrola pracy podpór, temperatura silnika, stopnia ładowania akumulatora, ciśnienie smarowania, alarmowanie i zapisywanie do pamięci w przypadku pracy w zasięgu wysokiego napięcia - należy zastosować wskaźnik wysokiego napięcia produkcji SCS Servis, czujnik z antenami IVN .

 • Monitorowanie konieczności przeprowadzenia konserwacji. System może mieć wprowadzone do pamięci parametry okresowych wymian i konserwacji zgodnych z zaleceniami producenta. Po wyświetleniu tych komunikatów na displeju operator musi zatwierdzić ich przeczytanie specjalnym przyciskiem, ten fakt jest także notowany w pamięci urządzenia.

 • Nadzorowanie pracy proporcjonalnych żurawi hydraulicznych. System przystosowany jest do proporcjonalnego sterowania dźwigów hydraulicznych. Może bezpośrednio wpływać na szybkość i płynność ruchu żurawia, a zwłaszcza długość wysięgnika, możliwość podnoszenia i obracania żurawia hydraulicznego.

  • TUV_NORD
  • ogranicznik_udzwigu
  • ogranicznik_udzwigu_1
  • ogranicznik_udzwigu_2
  • ogranicznik_udzwigu_3
  • ogranicznik_udzwigu_4
  • pulpit_ogranicznika_SLI_Gemini5
  • pulpit_ogranicznika_przeciazenia_SLI_Gemini6
  • pulpit_ogranicznika_udziwigu_SLI_Gemini4

Dane techniczne:

Napięcie zasilania - 10 - 28 V DC

Stopień ochrony - panel sterujący - IP66, jednostka centralna - IP 20

Temperatura pracy - -20 - +60 °C

Maksymalna wilgotność - 95%, bez kondensacji pary wodnej

Wymiary - 160 x 98 x 74

Ciężar - 1 400 g

Ogranicznik udźwigu SLI GEMINI doskonale nadaje się jako zamiennik starych systemów METRA I i II generacji pracujących w starszych żurawiach CKD. W ogranicznikach tego typu występują częste awarie kątomierzy oraz czujników tensometrycznych produkcji SPA Praha, z uwagi na całkowitą niedostępność mechanicznych kątomierzy i bardzo wysoką cenę czujnika tensometrycznego SPA, wymiana ogranicznika jest bardzo rozsądną propozycją. Ogranicznik SLI GEMINI posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty, w tym znak CE

W ograniczniku zastosowany jest elektroniczny wskaźnik kata pochylenia wysięgu oraz prądowe czujniki tensometryczne.

W skład zestawu montażowego ogranicznika wchodzą:

- panel sterowania,

- jednostka centralna,

- czujnik tensometryczny, 2 sztuki,

- kablo-zwijacz,

- elektroniczny wskaźnik kąta pochylenia ramienia.

Montaż oraz przygotowanie dokumentacji dozorowej wykonujemy na terenie całej Polski, kontakt w sprawie montażu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pin It
 

napisz email

+48 507 867 563